KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12246007
nr 1224 6007
Anshelm Schultzberg
(1862-1945), Sverige
Oljemålning, Anshelm Schultzberg (1862-1945), "Vintermorgon", Signerad 1926. Olja på duk, 72x98
Anshelm Schultzberg, bildkonstnär född 1862, död 1945.
Utrop:
7.000 kr
Såld:
7.600 kr
måndag 10 december 2018
kl 19:35:11
6.200 kr
6.800 kr
7.000 kr (Budbetjänt)
7.400 kr
- Klassiska
10 dec
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Anshelm Schultzberg
Läs mer om Anshelm Schultzberg